ESTHER CRENA UITERWIJK
Gelukkig Nieuwjaar!
De laatste week van 2011 was ik vrij. Ik keek daar naar uit.

TUSSEN DE REGELS
Dat laat ik je nog wel weten
Kennis is macht, zoals het oude gezegde luidt.
MAG HET IETSJE MINDER ROZE?
De geheimen van vrouwenmarketing
Aparte marketing voor vrouwen, is dat nou nodig?

BARRY SCHWARTZ bij TEDx
TED is een jaarlijkse conferentie dat als motto heeft: Ideas worth spreading. 
Carolien Vader, de auteur van 'Het begint met een idee '
JET! BOX 13 B
OREN IN DE WEG
De eerste keer dat hij haar had gezien was met een woensdagavondcompetitie geweest. Hij voer met een vriend en zij met een vriendin. Allebei op hetzelfde type boot, dus bij elkaar in de buurt. En op één of andere manier baalde hij er al snel van als een van hen een betere start had dan de ander.
Niet zozeer dat hij haar – of zichzelf - geen mooie start gunde, maar meer omdat ze dan de rest van de wedstrijd een stuk uit elkaar zouden liggen. Want twee exact dezelfde bootjes, dat ontliep elkaar niet zoveel in een wedstrijd van anderhalf uur. En ze kon leuk varen, dat was duidelijk.
Dat was hem het eerst opgevallen: wat kon er in zijn ogen mooier zijn, dan een vrouw haar eigen boot te zien sturen. Wat een mooi beeld. Hij wist dat de scheepjes gevoelig op het roer waren, en gevoelig voor een goede trim. Hij zag ook dat haar vriendin meer mee was voor de gezelligheid dan omdat ze zo goed kon zeilen. Hij viel voor haar houding op de boot, de manier waarop ze stuurde, de manier waarop ze haar boot onder controle had. Hij vond het stoer, een mooi beeld van een sterke vrouw, een vrouw die haar lot in eigen hand nam op dezelfde manier als ze met het zeilen haar eigen koers bepaalde.

Ze hadden een paar keer staan praten na de wedstrijd in het clubhuis. Ze hadden telefoonnummers uitgewisseld en hij was begonnen met SMS’en. Heel voorzichtig, eerst een keer op een donderdag. Ze was er niet bij geweest de woensdagavond ervoor en hij had op een of andere manier minder leuk gezeild. Hij miste iets, miste haar. Dus had hij haar voorzichtig getekst: “waar was je gisteren?” Binnen vijf minuten was het antwoord gekomen. “Verjaardag”. Heel kort, heel zakelijk, hij durfde er bijna niet op te reageren. Maar na een uur kon hij het niet meer laten en moest hij wel terug berichten. Dat hij het jammer vond en haar gemist had. Meteen weer een bericht terug. Zij had het zeilen ook gemist. De spijt was direct na het verzenden gekomen. Want “alleen het zeilen?”, ging dat niet te ver? Te suggestief? Het zweet was hem uitgebroken. Maar toen – weer heel kort en zakelijk, maar toch – een “Nee” terug kwam had zijn hart een sprongetje gemaakt. Heel voorzichtig had hij haar bericht of ze toevallig het weekend op de boot was. “Ja, met vriend”, was er al snel als antwoord gekomen. Shit, had hij gedacht, ze is bezet. Hij wilde weten hoe het zat met die vriend, dus hij had haar getekst waar hij dan op de woensdagen was. Marinier, bleek, en was door de week op Texel.
Hij probeerde haar uit zijn hoofd te zetten maar dat lukte niet echt. Of beter: echt niet. De hele woensdag en donderdag waren voor hem in ieder geval al verloren dagen. Woensdag had hij verheugtijd en donderdag kon hij het beeld van haar niet uit zijn hoofd krijgen. En maalde hij door over wat er in het clubhuis gebeurt was, waar ze over gepraat hadden, hoe ze er uit gezien had. Want ze zochten elkaar op. En dan praatten ze en praatten ze. Over bootjes uiteraard maar ook over werk, de marinier, zijn ex, haar leven en zijn leven buiten de watersport. Ze waren ook door blijven SMS’en. In eerste instantie vrij zakelijk, over uitslagen en dergelijke, maar later kreeg het af en toe een smeuïge ondertoon. Ze had dan wel die vriend maar helemaal gelukkig was ze toch niet had hij het idee. En dat idee ontkende ze niet.
Wel honderd keer had hij naar het concept in zijn telefoon gekeken, waarin hij zou teksten dat ze moest kiezen; de marinier of hij. Hij had wel al honderd keer gedacht: ik verzend het nú. Maar nooit gedaan. Te bang dat hij niet de keuze zou zijn, en hij daardoor zijn dromen zou verliezen.
De weekenden, als hij wist dat de marinier er was, had hij een knoop in zijn maag. Zeker als ze dan in zo’n weekend een SMS stuurde waaruit bleek dat het niet echt gezellig was thuis. En hoewel hij eigenlijk niet eens van die knoop af wilde – alles wat met haar te maken had was goed – wist hij wel dat er iets moest gebeuren.
Eind september was de laatste woensdagavondwedstrijd. Nadat hij twee weken met vrienden op vakantie was geweest in Cuba – geen bereik met de mobiel – bleef het stil op de SMS.
Hij heeft zich vreselijk ingehouden om niet dat eerste bericht te sturen, wilde af en toe wel met zijn kop tegen de muur oplopen om dan in ieder geval maar ergens fysiek pijn te voelen, alles beter dan die enorme pijn in zijn hart. Hij was uit voorzorg maar met roken gestopt, dan kon hij aan zijn omgeving in ieder geval nog een beetje verklaren waarom hij zo ontzettend niet te genieten was.
Na meer dan een maand begon hij te accepteren dat er geen berichtjes meer zouden komen. Het heeft tot de kerst geduurd voor hij er een beetje overheen was. De liefde van zijn leven, wist hij. Wat doet dat pijn. Op 2 januari was hij weer met roken begonnen.
Achttien mei was de eerste zomeravondwedstrijd van het seizoen. Even kromp zijn hart ineen toen hij haar op haar boot aan het roer zag staan, maar hij wist die gedachte snel te verdringen. Het was de hele winter goed gegaan, dan moest hij hier ook maar even doorheen, dit was gewoon een flashback.
Bij de eerste keerton had zijn telefoon gepiept. “Ben verhuisd. Ben je dit weekend op de boot?” De rest van de avond was zijn glimlach zo breed dat zijn oren ernstig in de weg zaten
Wil je geen aflevering missen van JET! Box 13, schrijf je dan nu in voor de GRATIS Nieuwsbief aanmelden nieuwsbrief dan ben je altijd als eerste op de hoogte.
JAAP REEDIJK
De Vrienden van Amstel
En elk jaar, als ik AHOY weer backstage binnen loop denk ik "Jee, wat gaat zo'n jaar hard". We roepen dat dan ook vaak naar elkaar want veel medewerkers van de Vrienden van Amstel zie ik dus alleen maar hier. Het jaarlijkse bierfeestje in AHOY.........Ik heb er intussen al heel wat opzitten.

Vanuit de zaal heb ik het ook eens bekeken maar laat mij maar lekker werken met deze dagen. Van bovenuit de nok tot onderin het diepste van AHOY heb ik foto's gemaakt. Vaak rennen met een tijdschema in de hand om toch vooral de volgende artiesten niet te hoeven missen. In de loop der jaren bouw je wel wat ervaring op dat alleen maar goed van pas kan komen bij deze avonden. Bij de Vrienden van Amstel zijn er altijd persavonden. Dat betekent dat de schrijvende en de fotograferende pers alleen op deze geselecteerde avonden verslag mag doen.

De organisatie maakt zelf een keuze welke fotomomenten er in een show zitten. Dat kan dus betekenen dat je op zo'n persavond echt niet alle artiesten kunt fotograferen. In de persruimte ontvangt de persman van Amstel de aanwezige pers.
HIP & CONSCIOUS MET ANNEMARIE POSTMA
Wat beïnvloedt je gezondheid?
Gezondheid is de grootste rijkdom luidt het gezegde. Natuurlijk is dat helemaal waar maar gezond word en blijf je echter niet alleen door een dagelijks sinaasappeltje en een bruine boterham. Kijk eens wat er op jou van toepassing is bij de onderstaande punten en sta er eens een poosje bij stil. Of beter nog, eet er zo'n heerlijke gezonde omelet met zeekraal bij!

Wat beinvloedt jouw gezondheid?
1 De lucht die je inademt, het water dat je drinkt, de voeding die je tot je neemt, de producten die je op je huid smeert, de televisieprogramma’s die je bekijkt, de gedachten die je toelaat en de mensen met wie je omgaat.

2 De mate waarin je lichaam in staat is op tijd afval- en gifstoffen te verwerken. Hoe goed je in staat bent constructief om te gaan met teleurstelling, pijn en verdriet. En: hoe goed je in staat bent om emotionele ‘troep’ op te ruimen en ‘los te laten’.
40 ENZO
Opwinding
Na je 40ste wordt de sex alleen maar beter… zeggen ze. Ik moet eerlijk bekennen, een beetje waar is het wel. Dat mag ook wel na al die jaren ervaring lijkt me zo.

Maar ook de staat van opwinding schijnt te veranderen. Overigens is dat niet alleen in de slaapkamer. Is juist dat de plek waar de opwinding tot grote hoogtes stijgt zijn er andere plaatsen en onderwerpen waar je juist niet meer warm of koud van wordt. ‘ Wat zullen de buren wel niet denken’ Het laat je Siberisch. ‘Kan dit eigenlijk nog wel?’ Het zal je worst zijn. Toch probeer ik er voor te waken dat ik vooral dat laatste niet de overhand laat krijgen.

Een poosje terug keek ik tv en steeg de opwinding in de huiskamer tot bijna een hartaanval. Het ging over de mega stallen die gebouwd zouden worden ergens in het land. Er werden mensen geïnterviewd op straat wat ze er van vonden dat dat in hun buurt zou gaan gebeuren.
Schande! riep de eerste burger, of er wel iemand gedacht had aan de stankoverlast
STRAK IN JE STELLA McCARTHNEY
Ben je een fanatiek sporter of heb je al jaren het voornemen het te worden de juiste outfit is een uitstekende stimulans. En zo niet... je ziet er in ieder geval fantastisch in uit! Wat te denken van de nieuwe Adidas collectie ontworpen door niemand minder dan Stella McCarthney.
Gedrukt t-shirt van ADIDAS BY STELLA MCCARTNEY. Los model met breed elastiek in de hals en aan de onderkant. Print op de voorkant. Bevat Clima Lite Cotton, dat voelt als zacht katoen, maar tegelijkertijd het het vocht van de huid weg voert. Dit shirt koop je HIER voor € 71.95

Hooded sweater met pinguin mouwen van ADIDAS BY STELLA MCCARTNEY. Geribbelde boorden met capuchon en sluitkoord. Je kunt de mouwen strakker maken door de ritsten te sluiten. Twee zakken aan de voorzijde en plooitjes aan de bovenkant. Aplicatie op de rug. Deze sweater koop je HIER voor €131.50
GONNIE KLEIN ROUWELER
Een goed voornemen
Loopt een bekende straal langs me heen zonder te groeten, zeer waarschijnlijk in gedachten verdiept. Heb ik net een telefoongesprek gehad, hangt de ander op zonder te groeten. Gevolg is dat ik er niet vrolijker van word.

Loop ik in het bos te wandelen groet een onbekende mij. Vraag ik mij meteen af: “Ken ik jou?” “Wat wil ie van mij?” Is iemand op straat hoffelijk tegen me, ben ik meteen argwanend. Is this our way of life?
Graag wil ik met jullie het tij keren en niet meer heen gaan zonder te groeten. Wanneer en hoe groet je nu volgens de etiquette?

Is een streek bepalend voor het groeten?
Het al dan niet groeten is sterk afhankelijk of je bent opgegroeid in een stad, dorp of op het platteland.
In een stad ben je veel anoniemer en is het heel normaal langs elkaar heen te lopen zonder te groeten. Sterker nog het is niet te doen om elkaar te groeten als je elkaar niet kent. Toen ik vanuit de stad Rotterdam, waar ik niemand kende en niemand mij groette, in een dorp kwam te wonen keek ik er letterlijk van op als mensen mij gedag zeiden.
ELLEN'S TRAVEL ADVENTURES
Boost up Belfast
Naar Ierland ga je om te golfen, lekker door Ierse whiskey en live music opwarmen in zo'n gezellige pub en voor meer cultuur ga je uiteraard naar Dublin. Right?

Toch is er een goede reden om in 2012 een lekker lang weekend naar Nóórd-Ierland te gaan. Belfast, jarenlang op de zwarte lijst als toeristische no-go zone vanwege het woelige, politieke verleden is intussen maar mooi uitgegroeid tot een van 's werelds must-see bestemmingen, het is ook écht een interessante en swingende universiteitsstad. Men verwacht er dit jaar zelfs een booming getal aan toeristen, schrik niet: 1,6 miljoen. Reden? De Titanic!

Okay, iedereen kent het verhaal, iedereen bekeek die tearjerker met DiCaprio en Winslet welke werd verladen met Oscars en die dweperige nummer-1-hit van de titelsong kunnen we dromen. Weinig mensen weten dat de oceaanstomer in Belfast werd gebouwd en dat maakt 2012 tot Het Glorieuze Titanic jaar.