ESTHER CRENA UITERWIJK
Lente
Al zo’n tweeënhalf jaar loop ik hard. Soms een paar weken fanatiek en dagelijks. 
TUSSEN DE REGELS
Zo Schrijf je een blogtekst
Er zijn veel lijstjes te vinden met tips voor kort en bondig schrijven, dus ik dacht: ik doe er nog eentje bij.

ESTHER CRENA UITERWIJK
Plannen
Elke zondag voor het slapen gaan neem ik het me voor: vanaf morgen gaat alles anders.
THEO HENDRIKS
No Story No Glory

Theo Hendriks is storyteller en partner bij Bex*communicatie in Amsterdam.
MONICA VAN EE
Onderhoud je Adam/Eva pak!
Vraag tien willekeurige mensen op straat wat hun huid voor hen betekent en ze zullen zonder uitzondering antwoorden dat ze hun huid heel belangrijk vinden. Voor de een betekent een mooie huid schoonheid en sex-appeal, voor de ander meer kans op persoonlijk en zakelijk succes.

Eén ding is duidelijk: iedereen wil graag een mooie, gave huid. Het is immers vaak het eerste waar je op beoordeeld wordt. De huid is je visitekaartje. Een huid die goed verzorgd wordt, glanst, ziet er gezond uit en maakt je aantrekkelijker. Terwijl een ongezonde of beschadigde huid, bijvoorbeeld door littekens, acne of eczeem, voor veel mensen nadelig is. Hoe vervelend het ook klinkt, op je huid word je bikkelhard afgerekend.

Toch is de huid vaak het meest onderschatte deel van ons lichaam. De meeste mensen vinden hun huid maar iets heel vanzelfsprekends. Ze vergeten dat het ons grootste orgaan is en ook een van de belangrijkste, net zo belangrijk als bijvoorbeeld de lever of de longen. Terwijl we tegenwoordig kunstnieren, kunstharten, kunstgebitten, en noem ze maar op kunnen implanteren, bestaat er niet zoiets als een kunsthuid. De huid is uniek en nog onvervangbaar. We hebben er maar één van en daar moeten we zuinig op zijn!

Je zou het op het eerste gezicht misschien niet direct zeggen, maar in onze lichaamshuishouding heeft de huid dagelijks veel verschillende functies te vervullen. Zij is in vele opzichten belangrijk en veel meer dan zomaar het omhulsel van ons lichaam. De huid zorgt ervoor dat wij niet snel oververhit, onderkoeld of uitgedroogd raken. De huid maakt dat wij dingen kunnen voelen en bepaalt ons uiterlijk, zodat we herkenbaar zijn voor de mensen om ons heen. Ook ademen we niet alleen via de longen, maar ook via de huid krijgen we zuurstof binnen die door het bloed verder door het lichaam wordt vervoerd. Als vitamineleverancier wordt onder andere via de huid en door zonlicht (UV) vitamine D aangemaakt. De huid reguleert de aanmaak van melatonine, waardoor het dag- en nachtritme wordt bepaald. Essentieel voor een gezonde nachtrust. Bij een goede conditie van de huid is de celwand half doorlaatbaar: voedingsstoffen kunnen naar binnen, afvalstoffen naar buiten. Zonder huid zouden wij niet kunnen bestaan!
Dus je Adam/Eva pak is heel belangrijk voor een gezond en blij leven dus schakel een huidcoach in en laat geregeld je huid meten en beoordelen door de professional, jouw eigen huidcoach.
De huidverzorgingsproducten van hannah koop je via één van de 350 aangesloten huidcoaches bij jou in de buurt. Klik op de tas voor de adressen.
JAAP REEDIJK
De grote Jan Rot Show
Een voorstelling in Carré blijft voor mij altijd wel iets bijzonders. Vaak is het iets speciaals. Dan is er weer iets te vieren en dat is altijd leuk.. Zondag 13 mei, moederdag, vierden we het feestje van Jan Rot met de Grote Jan Rot Show. Iets bijzonders zei ik....Nou dat werd het. Jan Rot is een bijzonder mens.

Eigenwijs, weet goed wat hij kan en wil. Is bijzonder getalenteerd en zoekt altijd de grenzen van zijn eigen kunnen. En het lukt ook altijd. Gaat het niet via links , dan wel via rechts.... De aanwezigheid van Jan bij Pauw en Witteman zorgde ervoor dat hij in één avond Carré uitverkocht. Ik vind dat knap.

Niet alleen zijn optreden bij P&W was knap, hij wist goed te zwijgen bij de discussies maar greep met beide handen zijn momenten vast en liet een regen van vertalingen horen. Ik vind Jan als 'Doehetzelver' een voorbeeld is voor menig beginnende muzikant. Jan doet namelijk alles zelf. Zijn boekingen, zijn cd's, zijn promotie. Noem maar op. Hij regelde dus ook "gewoon" even Carré om daar zijn grote show te houden.

Het werd een avond met mensen die Jan bewondert en waarschijnlijk andersom ook zo, waar hij fijn mee samen speelt of die zijn werk goed kunnen vertolken.
MUIS IN DE KEUKEN
Handgedoken Coquilles met Blije Bloemkool
Wanneer er vroeger bij ons thuis bloemkool werd gegeten, noemde mijn moeder dat altijd ‘De blije bloemkool’. Maar wat voor naam ze het ook gaf, ik was de enige die dat niet lekker vond. Op de volgende manier vind ik het heerlijk!

Wat hebben we nodig:
Bloemkool
Coquilles en de schelp waar hij in zat
Pancetta
Melk
Room
Olijfolie (extra vergine)

Snij de bloemkool los en gooi alle steeltjes weg (of eet ze rauw op met een kerriesausje) zodat je alleen de bloemkoolroosjes overhoud. Kook de bloemkool in melk met een scheutje room.

Wanneer dit gaar is schep dan met een schuimspaan de bloemkool uit het kookvocht en doe het in een keukenblender.

Maak ook de schelpen schoon want deze...
DE ZWEEFTEEF EN DE HUFTER
Kissebissen op niveau
Een briefwisseling tussen iemand die al vijftien jaar succesvolle boeken schrijft over persoonlijke groei en spiritualiteit, Annemarie Postma, en iemand die leeft in een compleet ánder universum als ex hoofdredacteur van onder andere dagblad Metro, HP/DeTijd, Management Team en PowNed en als vileine columnist van Sp!ts, Jan Dijkgraaf - wat wórdt dat?!
‘De hardheid van de zweefteef die de kwetsbaarheid van de hufter blootlegt. Disney zou jaloers moeten zijn op deze moderne Beauty and the Beast!’
Jörgen Raymann

Boeiend. Ik kan niet anders zeggen. Vanaf de eerste brieven zat ik met het hart in de keel overeind en móest ik doorlezen. Jemig, wat ís dit?! Waar gaat dit naartoe? En… komen deze twee tegenpolen ooit samen? Je hoopt er stiekem wel op, maar dan wél met behoud van hun briljante scherpe pennetjes. En aan de andere kant zijn hun meningsverschillen zo vermakelijk en spannend dat een staakt het vuren ook wel weer érg jammer zou zijn.
‘Zweefteef Annemarie Postma kan heel hufterig zijn, hufter Jan Dijkgraaf is soms zomaar zweverig. Die twee lijken meer op elkaar dan ze denken.
Rob Hoogland, columnist De Telegraaf

Als lezer kun je gerust zijn, want van een staakt het vuren is de eerste helft van het boek in elk geval gelukkig nog geen sprake. Is hun briefwisseling een platvloers welles-nietes? Integendeel. Als er twee kunnen kissebissen op niveau dan zijn het De zweefteef en De Hufter.
NATHALIE'S INTERIEURITEITEN
Bohemian Chique
Woordenboek zegt (ik doe dat in het Engels want dat klinkt vaak veel beter en aantrekkelijker)
Bo-he-mi-an (n.)
Boh-hee-mee-uhn
A Person, as an artist or writer, who lives and acts free of regard for conventional rules and practices. One who lives a wandering or vagabond life. A free spirited, open-minded thinker.

Onconventionele stijl dus voor de artistieke levensgenieter, die een vrolijk en onbezorgd leven leidt! Als er één stijl is die mij persoonlijk het meest aanspreekt dan is het deze. Niet dat ik vol continue een onbezorgd leven leidt. No way, ik ken de downside, net als een ieder. Het is dat gevoel van vrijheid en laisser faire wat zo tot mijn verbeelding spreekt.

Het mysterie van creativiteit en spiritualiteit. De enorme aantrekkingskracht van de zorgeloosheid en het olijke joie de vivre aspect maken deze inrichting uiterst begerenswaardig. Het is een zeer vrouwelijke stijl die staat voor samen, zacht, feel good, gezelligheid en ontplooien. Helemaal 2012 dus. De interieurs zijn kleurrijk, levendig en uitbundig gedecoreerd met uiteenlopende items die welliswaar op elkaar zijn afgestemd maar afzonderlijk een oorsprong en herkomst uit alle verschillende windrichtingen hebben.
VINTAGE FEVER BADMODE
Hoewel we de laatste dagen zo’n beetje weggeregend zijn hier in het land is het toch echt tijd om je eens te verdiepen in de nieuwe badmode. Er moet toch een moment komen dat we fijn het strand op kunnen. Bij Your Way of life zijn we helemaal weg van de Vintage Fever Look.

Seafolly-Bikini La Vita Dot
Helemaal romantisch is deze bikinislip La Vita Dot van Seafolly gemaakt van stof in een gladde kwaliteit met een stipmotief. Deze bikinislip is rondom voorzien van een overslag van een rokje met ruches. Het rokje is gedecoreerd met een biesje in unikleur en twee decoratieve knopen. Je koopt deze bikinislip HIER voor € 60.95

Seafolly badpak
Je voelt je Brigitte Bardot in dit veel te leuke badpak met pijpjes en striksluiting. De stof is van een gladde en elastische kwaliteit en garandeert ultiem draagcomfort. De voorzijde is geplooid en heeft een decoratieve strik bovenaan. De cups zijn voorgevormd en houden alles fijn op zijn plek!
MORE SCOTLAND
Edinburgh & Dundee
Zoals beloofd in ons vorige travel artikel over St. Andrews -Schotland nog meer moois uit dit prachtige land. Edinburgh (De hoofdstad van Schotland met 435.000 inwoners) en Dundee (de derde stad van het land met nog geen 180.000 inwoners) twee steden die je gewoon gezien moet hebben.

Er is veel historie en je breekt er haast je nek over de monumenten en standbeelden. Maar bovenal kun je in beide steden uitstekend shoppen!

Wij zijn van St. Andrews met de trein naar Edinburgh gegaan. Het is dramatisch parkeren in de stad en met de trein zie je toch weer andere stukken van het landschap.